پشتوانه ی محصول

بازگرداندن کالا - پشتوانه های محصول

 شرایط بازگرداندن کالا

-اگر کالای خریداری شده دچار ایرادات و اشکالات فنی باشد.

– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۷ روز پس از دریافت کالا، به کتب اطلاع داده شود.

– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا بسته بندی اصلی خود به کتب بازگردانده شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

– این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

-اگر کالای خریداری شده، دچار آسیب دیدگی یا مشکلات فیزیکی و ظاهری باشد.

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش کتب از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

– لازم به ذکر است کارتن و جعبه اصلی و در کل همه ی متعلقات محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

-اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

– لازم به ذکر است که در صورتی که صفحات کتاب تا خورده و آسیبی دیده باشد و یا اینکه کتاب ورق خورده باشد و استفاده شود مشمول این سرویس نمی شود.

– صفحات کتاب نباید هیچ تاخوردگی داشته باشند.

-در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، و به هیچ وجه از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. استفاده از این پشتوانه تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به کتب بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. همچنین اگر به همراه کالا هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز  الزامی است.(البته توجه داشته باشید که سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود).

-در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

-در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است

از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، اطلاعات بیشتر درج شده در وب سایت است.

-اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد

مسئولیت آن با شرکت حمل و نقل کننده می باشد. آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، به سایت کتب اطلاع داده شود.- در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به کتب بازگردانده شود.