مجید راستی

مجید راستی

” علی کوچولو ” نام سریالی است که در دهه شصت از صدا و سیما پخش می شد که علاقه مندان بسیار زیادی را به خود جلب کرده بود. داستان این سریال جذاب به قلم آقای ” مجید راستی ” بود.

مجید راستی متولد ۱۳۳۳ در تهران و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته ادبیات انگلیس است.

وی با انتشار اولین کتاب خود برای خردسالان با عنوان پسرک و خورشید در ۱۳۵۵ نوشتن را به صورت حرفه ای شروع کرد.

تاکنون بیش از ۷۰عنوان کتاب توسط این نویسنده برای خردسالان و کودکان منتشر شده است.

از جمله آن آثار می‌توان به مجموعه دو جلدی «ماجراهای علی کوچولو» ِ «این سر دنیا، آن سر دنیا» مجموعه  چهار جلدی«پسرکوچولویی به نام غوره» مجموعه­ ی سه جلدی«قصه­ های بی­بی و بابا» توسط انتشارات به‌نشر و کتاب های «چند تا دوست» ِ«دنیا می­ خواست به دنیا بیاد»ِ«دخترک موفرفری» از سوی انتشارات «سروش» و کتاب های« پادشاهی که کشورش را گم کرد»ّ «من و فیل من» توسط انتشارات پیدایش و«جوجه تیغی­ های پسرعمو» از نشر افق  دو کتاب «کلاه خرسون و آرزوی آدم آهنی» از طرف انتشارات امیر کبیر و کتاب«کوه سنگی و داریوش بزرگ» از سوی انتشارات مدرسه اشاره کرد.

از سال ۱۳۵۹ همکاری خود را با گروه کودک شبکه یک بعنوان عضو طرح و برنامه­ و نویسنده شروع کرد و در سال ۶۲ با رفتن به شبکه دو،گروه کودک به طور رسمی راه اندازی و مدیر گروه شد. وی طراحی و نگارش برنامه­ هایی گوناگونی از جمله، ماجراهای علی کوچولو، دوقلوها، پونه و پوریا و…. و  فیلمنامه­ ی انیمینش­های حکایت­ های سعدی، یک اتفاق ساده و چندین برنامه­ ی دیگر را تا سال ۸۸ بر عهده داشت.

اکنون بیش از ۱۶سال است که در انجمن نویسندگان کتاب کودک و نوجوان عضو فعال و ثابت است.

منابع:

ویکیپدیا

سایت کودک۲۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *