نیمه شعبان

نیمه شعبان - portfolio
نیمه شعبان، روز تولد امام دوازدهم شیعیان یعنی امام زمان (عج) است. اینکه این روز، روز تولد حضرت مهدی(عج) است، از نظر تاریخی قطعی است. سال تولد ایشان هم ۲۵۵ هجری قمری است. در روایت های شیعه نیمه شعبان از پر فضیلت ترین شب هاست که در آن شب زنده داری می کنند و به عبادت خدا مشغول می شوند. در روایتی از امام صادق(ع)، شب نیمه شعبان پس از شب قدر برترین شب .

محرم

محرم یکی از مهم ترین ماهها در میان شیعیان و مسلمانان است. وجه تسمیه این ماه به محرم به این دلیل است که در دوران جاهلیت، جنگیدن در این ماه حرام بود و پیامبر(ص)، هجرتش در این ماه بود و به همین خاطر ماه محرم، مبدأ تاریخ هجری قمری است. اما ماه محرم به خاطر هیچ یک از این مواردی که ذکر شد مشهور نشده است. بلکه علت شهرت آن واقعه کربلا و شهادت .

عید سعید غدیر خم

فروش هدایای عید سعید غدیر فروشگاه اینترنتی کتب برای این مناسبت فرخنده، فروش هدایای عید سعید غدیر را در دستور کار خود قرار داده است. شاید بتوان گفت بزرگترین اتفاق پیش از رحلت پیامبر اکرم، اعلام جانشینی علی (ع) از سوی ایشان است. حضرت محمد(ص)، در ۱۸ ذی الحجه سال ۱۰ هجری قمری در آخرین سفر حج خود که سه روز به طول انجامید در میانه راه هنگامی که به محلی به نام غدیر .