مریم نشیبا – Maryam Nashiba

مریم نشیبا - Maryam Nashiba
مریم نشیبا مریم نشیبا گوینده رادیو و تلویزیون و برنامه شب بخیر کوچولو مریم نَشیبی یا مریم نَشیبا (زادهٔ ۱۳۲۵ در تهران) آموزگار و گویندهٔ رادیو و تلویزیون ایرانی است. او لیسانس جغرافیای اقتصادی دارد و از سال ۱۳۵۱ تا سال ۱۳۷۴ دبیر دبیرستان بوده و کار گویندگی در رادیو و تلویزیون را از ابتدای سال ۱۳۵۷ آغاز کرده و صرف‌نظر از یک وقفهٔ پنج‌ساله، تاکنون ادامه داده‌است. از سال ۱۳۷۴، پس‌از بازنشستگی از آموزش و پرورش، عمده فعالیت خود را بر گویندگی معطوف ساخته‌است. خانم نَشیبی، علاوه‌بر گویندگی .

مجید راستی – Majid Rasti

مجید راستی - Majid Rasti
مجید راستی ” علی کوچولو ” نام سریالی است که در دهه شصت از صدا و سیما پخش می شد که علاقه مندان بسیار زیادی را به خود جلب کرده بود. داستان این سریال جذاب به قلم آقای ” مجید راستی ” بود. مجید راستی متولد ۱۳۳۳ در تهران و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته ادبیات انگلیس است. وی با انتشار اولین کتاب خود برای خردسالان با عنوان پسرک و خورشید در ۱۳۵۵ .

آنیتا یار محمدی – Anita Yar Mohamadi

آنیتا یار محمدی
آنیتا یارمحمدی متولد ۱۲ فروردین ۱۳۶۶ – لاهیجان کارشناس زبان و ادبیات فارسی آنیتا یارمحمدی وقتی کوچک بود. دختر هم آن‌قدر خیال‌باف؟ بله! البته! روی ابرها و خانه‌های اکلیلی و ماه و ستاره‌های درخشان زندگی می‌کرد، روی گلبرگ گل‌ها و بال پروانه‌ها. مثل هانسل و گرتل توی خانه‌های شکلاتی می‌رفت و از دیوارهایش می‌خورد و زندانی هم نمی‌شد. یک چوبِ جادویی داشت که بالایش ستاره‌ای نقره‌ای بود و با تکان دادنش، ردی اکلیلی توی .

سید مهدی شجاعی – Seyed Mahdi Shojae

سید مهدی شجاعی
سید مهدی شجاعی در سال ۱۳۳۹ در تهران به دنیا آمد و هفده سال بعد با دیپلم ریاضی، برای ادامه تحصیل در رشته تئاتر وارد دانشکده هنرهای دراماتیک شد. او در بدو ورود به دانشکده، گرایش کارگردانی تئاتر را برگزید و حدود سه سال نیز با همین گرایش پیش رفت و عموم واحدهای کارگردانی را پشت سر گذارد. در این زمان که به سن بیست سالگی رسیده بود، از میان مسیرهای مختلف پیش رو، .

ارنست همینگوی – Ernest Miller Hemingway

Ernest-Miller-Hemingway
  ارنست همینگوی در ۲۱ ژوئیه ۱۸۹۹ در اوک پارک ایالت ایلینوی متولد شد. پدرش کلارنس یک پزشک و مادرش گریس معلم پیانو و آواز بود و این دو توافق اخلاقی با یکدیگر نداشته اند. مادرش علاقه مند بود که پسرش اهل کلیسا و خواننده سرود های مذهبی باشد اما پدرش به ماهیگیری علاقه مند بود. چوب و تور ماهیگیری به دستش می داد تا تمرین ماهیگیری کند. ارنست تابستان‌ها را به همراه خانواده‌اش در شمال میشیگان به سر می‌برد و .

رضا امیرخانی – Reza Amirkhani

رضا امیرخانی
  “رضا امیرخانی” یکی از مشهورترین رمان نویس های این سال های اخیر داستان های بلند کشورمان است و با توجه به سن و سال وی که متولد اردیبهشت ۵۲ است کتاب های مشهور و خوبی نوشته است که جوایز بسیاری را برده اند. هرچند که معروف ترین آثار آقای امیرخانی در قالب رمان است اما ایشان یک مجموعه داستان کوتاه و تالیفاتی مانند سفرنامه و مقالات بلند تحلیلی اجتماعی نیز دارد. البته آقای امیرخانی به .

فرشته احمدی – Fereshteh Ahmadi

فرشته احمدی
فرشته احمدی منتقد ادبی و داستان نویس متولد سال ۱۳۵۱ در شهر کرمان است.  وی در رشته ی معماری در دانشگاه تهران تحصیل کرده است. فرشته احمدی از اوایل دهه هشتاد فعالیت ادبی خود را آغاز کرد. اولین کتاب او “بی‌اسم” داستانی برای کودکان است. در سال ۱۳۸۳ اولین مجموعه داستان او به نام ‌”سارای همه” منتشر شد. داستان “‌تلویزیون” از این مجموعه، جزو داستان‌های برگزیده جایزه هوشنگ گلشیری در سال ۱۳۸۴ بود. او .

ناهید طباطبایی – Nahid Tabatabay

ناهید طباطبایی
“ناهید طباطبایی” در سال ۱۳۳۷ در تهران متولد شد. او فارغ التحصیل رشته ی ادبیات دراماتیک و نمایش نامه نویسی از مجمع دانشگاهی هنر است. او که از نوجوانی آغاز به نوشتن کرده، اولین مجموعه داستان خود را در سال ۱۳۷۱ به چاپ رساند و تا کنون کار داستان نویسی و ترجمه ی زبان های فرانسه و انگلیسی را ادامه داده است.خانم طباطبایی داوری برخی از جوایز ادبی از جمله جایزه ی صادق هدایت، .

آنت لنگن – Annette Langen

Annette Langen
آنت لنگن در ۲۹ آپریل سال ۱۹۶۷ در شهر (Leverkusen ) آلمان به دنیا آمد. عرصه ی فعالیت آین نویسنده ی خوب آلمانی کتاب کودک و نوجوان است. آنت در یک خانواده کتاب فروش بزرگ شد و بعد از فارغ التحصیلی از کالج به کتابفروشی پرداخت و بعد به آمریکا سفر کرد و بعد از بازگشت به آلمان و در عرصه ویرایشگری کتاب کودک سالها برای ناشران فعالیت کرد. وی از سال ۲۰۰۰ به .

جانت و آلن البرگ – Janet and Allan Ahlberg

janet &allan ahlberg
جانت آلبرگ ( Janet Ahlberg (۲۱ October 1944 – ۱۳ November 1994) ) متولد ۲۱ اکتبر ۱۹۴۴ به همراه آلن البرگ ( Allan Ahlberg (born 5 June 1938) ) به مدت بیست سال در کنار یکدیگر به نوشتن و تصویرگری کتاب های کودک پرداختند. جانت تصویرگری کتاب ها را به عهده داشت. آلن البرگ در یک خانواده ی کارگری بسیار فقیر در یک شهر بزرگ در جنوب لندن بدنیا آمد. و جانت در یورک .

علی لباف – Ali Labaf

علی لباف
  حجه الاسلام علی لباف، متولد ۱۳۵۳ در شهر تهران، پس از اخذ دیپلم ریاضی فیزیک به دانشگاه رفته و پس از دریافت مدرک کارشناسی در رشته حقوق قضایی از دانشگاه تهران، مشرف به حوزه‌ی علمیه قم می‌شود. ایشان در تهران در مباحث عقاید و معارف از تعالیم حضرت آیت الله ضیاء آبادی و در مباحث تاریخ تحلیلی اسلام از مکتب مرحوم علامه سید مرتضی عسکری و پس از هجرت به قم در مباحث .