آن سوی رود میان درختان

آن سوی رود میان درختان

۱۳,۰۰۰تومان

نویسنده: ارنست همینگوی

ناشر: افق

شابک: ۹۷۸۹۶۴۳۶۹۶۶۱

دسته: . برچسب: , .

توضیحات محصول

« آن سوی رود میان درختان » ، نوشته نویسنده شهیر آمریکایی ، ارنست همینگوی است . ارنست میلر همینگوی در سال ۱۸۹۹ در اوک پارک شیکاگو مرکز ایالت ایلینویز دیده به جهان گشود . پدرش پزشک بود و او دومین فرزند از شش فرزند خانواده بود . کار نویسندگی را از سال ۱۹۱۷ با همکاری روزنامه کانزاس سیتی استار به عنوان کارآموز گزارشگری شروع کرد . در سال ۱۹۲۲ از جنگ یونان و ترکیه گزارش تهیه کرد و دو سال بعد از حرفه خبرنگاری استعفا داد تا خود را وقف نویسندگی کند . در پاریس مستقر شد و دوستی خود را با فرهیختگانی چون« ازرا پاوند» ،« گرترود استاین » و « جیمز جویس » ، تجدید کرد و آثارش را به رشته تحریر درآورد . ماجراجویی و خشونت ، دل مشغولی همینگوی در تمام عمرش بود . با شور و شوقی زیاد ، به مشت زنی ، گاو بازی ، شکار حیوانات ، صید ماهی در آب های عمیق و … پرداخت و بسیاری از آثارش ، بازتاب تجربیات او در این عرصه ها هستند . داستان های او ژرف اندیشی در شقاوت ها و تراژدی های زندگی اند.

سبک او زنده ، صریح ، نافذ و در عین حال پر از عواطف تغزل گونه و همدردی با مشکلات و دردهای انسانی است که در عین تلخی ، زیبایی ناباورانه ای به آثار او بخشیده است . همینگوی در رمان « آن سوی رود میان درختان » ، با یک نگاه انتقادی به ارتش آمریکا و نیروهای متفقین نگریسته است . همین نگاه هم باعث شد تا این رمان چندان مورد توجه قرار نگیرد .

ارنست همینگوی در این داستان ، شخصیتی به نام « سرهنگ» ، را به عنوان شخصیت محوری قرار داده که منتقدان آن را  نزدیک ترین شخصیت داستانی همینگوی به خودش می دانند . افرادی که در جنگ شرکت کرده و آن را تماما درک کرده اند و می خواهند مانند مردم عادی زندگی کنند . این نسل که همینگوی به عنوان سخنگوی آن ایفای نقش می کند ، می خواهند خاطرات جنگ را فراموش کنند ولی خاطرات دست از سر آن ها بر نمی دارند . مخاطب این داستان قشر جوان و بزرگسالان هستند . مطالعه آثار همینگوی به خاطر ویژگی هایی که گفتیم بسیار لذّت بخش است .

در بخش نویسندگان سایت کتب می توانید بیشتر با ارنست همینگوی آشنا شوید.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نظر را شما ثبت کنید

*

اطلاعات اضافی

نويسنده
مترجم
ناشر
موضوع

رمان

گروه-سنی-کتاب

جوان و بزرگسال

قطع

رقعی

تعداد صفحات

288

شابک

978964369661

توضيحات

ویراستار: محدثه گودرز نیا – نام اصلی کتاب: Across the river and in to the trees