توضیح-المسائل-حضرت-آیت-الله-سیستانی

رساله توضیح المسائل حضرت آیت الله سیستانی

(دیدگاه کاربر 2)

۱۳,۰۰۰تومان

در انبار موجود نمی باشد

توضیحات

رساله توضیح المسائل حضرت آیت الله سیستانی قطعا سوالات زیادی در فضای ذهن انسان درباره مسائل مختلف در موضوعات متنوع دینی ممکن است ایجاد شود که ذهن هوشیار به دنبال یافتن جواب آنهاست. بخشی از کتاب رساله توضیح المسائل حضرت آیت الله سیستانی (مدظله) : “شخص مسلمان باید عقیده اش به اصول دین از روی بصیرت باشد، و نمی تواند در اصول تقلید نماید، یعنی گفته کسی را که علم به آنها دارد به صرف اینکه او گفته است، قبول کند….” قطعا یکی از واجبات دین اسلام یادگیری احکام دین است. از این روی توضیح المسائل کمک شایانی به درک و فهم و توضیح احکام اسلامی دارد. مطابق کردن عمل خود فرد با احکام دینی مستلزم به استفاده از توضیح المسائل است.

توضیح-المسائل-حضرت-آیت-الله-سیستانی

توضیح-المسائل-حضرت-آیت-الله-سیستانی

به عنوان یکی از توضیح المسائل های معتبر می توان به رساله توضیح المسائل حضرت آیت الله سیستانی اشاره کرد. یکی از مهمترین واجبات دین مبین اسلام که از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار می‌باشد، فراگیری احکام دین است که درک و فهم درست نسبت به مسائل آن و عمل بر طبق آن است.

مسلمان باید برنامه‌‌های دین را به طور کامل در قلمروهای زندگی خود بپذیرد و رفتار و عملکرد خویش را مطابق با احکام دین تنظیم نماید.

انجام چنین تکلیفی مستلزم آن است که فرد مسلمان نسبت به مقدار مورد نیازش از احکام دین که به آن احتیاج دارد و برایش پیش می‌آید، شناخت پیدا کندتا بتواند آن را در زندگی خود اجراء نماید. در روایتی نقل از امیرالمونین (ع) که میفرمایند،”اگر میخواهی دانا شوی در دین خدا دانا شو.”

توضیحات تکمیلی

نويسنده

سید علی حسینی سیستانی

ناشر

پیام عدالت

شابک

9789645977533

گروه-سنی-کتاب

جوان و بزرگسال, نوجوان

موضوع

دینی

تعداد صفحات

705

2 دیدگاه برای رساله توضیح المسائل حضرت آیت الله سیستانی

  1. محمدرضا نوروزی

    بسبار عالی بود

  2. عارف

    ممنون از سایت خوبتون

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *