شب مردان خدا روز جهان افروز است

شب مردان خدا روز جهان افروز است

۶۰۰تومان

نویسنده: سید محمد ضیاء آبادی

ناشر: لزهراء

شابک: ۹۷۸۶۰۰۵۲۸۹۲۰۶

توضیحات محصول

شب مردان خدا روز جهان افروز است

راز و نیاز و مناجات با خدا در دل شب لذتی فراتر از حد لذات دیگر دارد. آنان که این لذت را چشیده اند چه بسا به لذات دیگر زندگی تن نداده اند یا در نظرشان حقیر است. کتاب شب مردان خدا روز جهان افروز است که توسط حضرت آیت الله ضیء آبادی تألیف شده است محوریت مطالبش نماز شب است. سید محمد ضیاء آبادی از مقیقن، استاید اخلاق و و مجتهدان شیعه است. ایشان شاگرد آیت الله بروجردی، امام خمینی و علامه طباطبایی بودند. ایشان از سال ۱۳۴۰ در تهران زندگی می کنند و جلسات اخلاقشان دایر است. ایشان در این کتاب برای خودسازی جوانان و پیشرفت های معنوی و اخلاقی شان و به منظور تشویق و تذکر جوانان بیدار دل مختصراً قسمتی از آیات و احادیث که فضیلت و آداب نماز شب را در خود دارد آورده است. از جمله مطالب کتاب می توان به رمز تهی دستی انسان در روز جزا، بهترین وقت تقرّب انسان به خدا، بانگ بیدار باش علی (ع)، پر کردن خزانه های شبانه روز و مطالب مفید دیگر در این زمینه اشاره کرد. کتاب به شکل بسیار خوبی از اشعار متناسب و روایات و داستانهای کوتاه و حکایت برای جذابیت بیشتر بهره برده است.

بخشی از کتاب:

« از ویژگی های نوافل، یعنی نمازهای مستحبّی این است که انسان حتّی در حال اختیار هم می تواند آنها را نشسته یا در حال راه رفتن (پیاده یا سواره) به جا آورد و رکوع و سجودشان را هم به اشاره انجام دهد. همچنین، به خواندن حمد تنها، بدون سوره و قنوت، نیز می تواند اکتفا کند.

بنابراین، خواندن نماز شب که ثواب و فضیلت شگفت انگیز دارد، بسیار آسان است و حتّی از خواندن نماز صبح هم آسان تر است؛ زیرا در نماز صبح، دست کم ایستادن و خواندن یک سوره از قرآن و استقرار بدن واجب است، اما در نافله­ی شب ایستاده بودن و خواندن سوره و استقرار بدن واجب نیست؛ بلکه می­توان آن را نشسته یا در حال راه رفتن به جا آورد و به خواندن حمد نیز اکتفا کرد. »

 

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نظر را شما ثبت کنید

*

اطلاعات اضافی

نويسنده
ناشر
موضوع

دینی

گروه-سنی-کتاب

جوان و بزرگسال

قطع

رقعی

تعداد صفحات

112

اولین-چاپ

1387

نوبت-چاپ

سوم

شابک

9786005289206