شب های بی قراری

شب های بی قراری

۳,۵۰۰تومان

نویسنده: شب های بی قراری

ناشر: منیر

شابک:    ۹۷۸۹۶۴۵۳۹۱۰۵۶

در انبار موجود نمی باشد

توضیحات

شب های بی قراری

شب قدر بهتر و برتر از ۱۰۰۰ ماه است. به همین دلیل ارزش و فضل این ماه در نزد خدا از بسیاری شب ها بالاتر است . شب قدر دارای آداب و مراسمی است. کتاب شب های بی قراری نوشته ی دکتر سید محمد بنی هاشمی پاسخی است به این پرسش که مراسم شب قدر باید چگونه برگزار شود؟ این کتاب تذکری است که با احادیثی از معصومین زینت یافته است. کتاب از سه گفتار تشکیل شده است. گفتار اول زشتی گناه، گفتار دوم بهار استغفار و گفتار سوم شب بیست و سوم، شب قدر. در بخش اول نگاهی چند بعدی به گناه و آثارش در زندگی انسان دارد و اینکه فراموشی گناه بدترین چیزی است که انسان را از توبه دور می کند. در آخر فصل هم بزرگترین مصیبت را غیبت امام زمان می داند. در بخش دوم نویسنده شب های قدر را بهار استغفار و توبه می نامد. درمان گناهان در شب قدر را توبه به درگاه حق می داند. نویسنده در این بخش با تکیه بر آیات و روایات شفاعت را راهی سریع تر و بهتر برای قبولی توبه می داند. بعضی گناهان را هم حتی در شب قدر غیر قابل بخشش می داند. در بخش سوم از فضائل و اعمال شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و نابخشودنی بودن گناه حق الناس صحبت می کند و در آخر فصل از مخاطب می خواهد که در شب قدر به یاد امام زمان، که دلسوز امتش است، باشند.

بخشی از کتاب:

“آیا سزاست که در این شب ها به فکر خود باشیم و دست به دعا برداریم و حاجتمان را از درگاه خدا بخواهیم و دردمندترین دردمند عالم وجود را به فراموشی بسپاریم؟! آیا این است غیرت و مردانگی؟! آیا این است رسم بندگی و ارادت به ارباب؟!

اگر بدانی کسی این قدر گرفتار است و اینگونه به درگاه الهی التماس می کند، کمکی به او نمی کنی؟ اگر بدانی سینه اش مالامال از اندوه است و بغض راه گلویش را بسته ، یاریش نمی کنی؟ اگر سرگردانی اش ببینی و بی تابی اش! چه می کنی؟ در این شب ها به یادش نیستی ؟! اگر آن گرفتار پدرت باشد و تمام دار و ندارت از او باشد، مشکلاتت را از یاد نمی بری و تمام همتّت را به دعای بر او نمی گماری؟ اگر جز اینست، کجاست وفای با وفایان؟!

توضیحات تکمیلی

نويسنده

سید محمد بنی هاشمی

ناشر

مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر

موضوع

دینی

گروه-سنی-کتاب

جوان و بزرگسال

قطع

رقعی

تعداد صفحات

84

اولین-چاپ

1387

نوبت-چاپ

پنجم

شابک

9789645391056

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شب های بی قراری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *